HistoriaHistoria kartelu farmaceutycznego

Historia kartelu farmaceutycznego jest o tyle ciekawa, co nieprawdopodobna. I na pewno jeszcze o niej nie słyszałeś. Nie uczą o niej na lekcjach historii w szkole, bo jest niewygodna i zagraża istnieniu wielomiliardowego biznesu. W naszym dzisiejszym artykule przedstawimy Ci historię, która wpłynęła również na Ciebie i zdrowie Twoje i Twoich najbliższych.

Nielegalne praktyki biznesowe

15 maja 1911 roku Sąd Najwyższy USA uznaje Rockefellera i jego fundusz powierniczy “Trust” za winnych korupcji i nielegalnych praktyk biznesowych. W wyniku tej decyzji Rockefeller Standard Oil-Trust, największa na świecie korporacja tamtych czasów, ma zostać zlikwidowana. Rockefeller nie zrobił sobie jednak nic z tego wyroku.

Historia kartelu farmaceutycznego – fundacja Rockefellera

Aby odwrócić uwagę opinii publicznej od  swoich interesów w 1913 roku Rockefeller zaczyna zajmować się filantropią. Nielegalne zyski z jego rabunkowych praktyk w biznesie naftowym są teraz wykorzystywane do działalności Fundacji Rockefellera. Ten swoisty raj podatkowy zostaje wkrótce wykorzystany do strategicznego przejęcia sektora opieki zdrowotnej w USA.

Inwestycje w branży farmaceutycznej

Fundacja Rockefellera była czołową organizacją nowego globalnego przedsięwzięcia biznesowego Rockefellera i jego wspólników. To nowe przedsięwzięcie nosiło nazwę inwestycji w branży farmaceutycznej. Dotacje z Fundacji Rockefellera zaczęły płynąć szerokim strumieniem do szkół medycznych i szpitali. Instytucje te stały się misjonarzami nowego rodzaju firm: producentów opatentowanych, syntetycznych leków.

Historia kartelu farmaceutycznego a witaminy

W tym czasie odkryto również pierwsze witaminy. Szybko okazało się, że te naturalne cząsteczki mają właściwości zdrowotne i mogą zapobiegać wielu przewlekłym schorzeniom. Pojawiły się pierwsze badania, na temat korzyści zdrowotnych witamin, które jednak szybko porzucono. Powód: Witaminy miały jedną wadę: Nie można było ich opatentować!

Tak więc już w pierwszych latach swojego istnienia przemysł farmaceutyczny stanął w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Witaminy i inne mikroskładniki odżywcze promowane w programach zdrowia publicznego uniemożliwiłyby rozwój biznesu inwestycyjnego opartego na opatentowanych lekach. Wyeliminowanie tej niepożądanej konkurencji stało się więc dla branży farmaceutycznej kwestią życia i śmierci.

Grypa Hiszpanka

W 1918 roku Fundacja Rockefellera wykorzystuje epidemię hiszpańskiej grypy – i media (które już wtedy kontrolowała) – aby rozpocząć rugowanie wszystkich formy medycyny, które nie były objęte jej patentami.

Podporządkowanie sektora opieki zdrowotnej

W ciągu następnych 15 lat uczelnie medyczne w USA, większość szpitali i Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne stały się pionkami na szachownicy Rockefellera. Jego strategia polegała na podporządkowaniu sobie całego sektora opieki zdrowotnej monopolowi jego farmaceutycznego biznesu inwestycyjnego.

Pod przykrywką działalności charytatywnej Fundacja Rockefellera podbijała również inne kraje w celu inwestowania w leki. Tak samo robił sam Rockefeller kilkadziesiąt lat wcześniej ze swoimi inwestycjami petrochemicznymi.

 I.G. Farben

Po drugiej stronie Atlantyku, w Niemczech, powstaje pierwszy kartel chemiczno-farmaceutyczny. Celem nowopowstałego kartelu jest konkurowanie z dążeniem Rockefellera do przejęcia kontroli nad światowym rynkiem leków. Pod przewodnictwem niemieckich firm Bayer, BASF i Hoechst powstaje kartel I.G. Farben, zatrudniający ponad 80 000 pracowników. Rozpoczął się wyścig o kontrolę nad światem.

Podział świata na strefy wpływów

29 listopada 1929 roku kartel Rockefellera (USA) i kartel I.G. Farben (Niemcy) postanowiły podzielić cały świat na strefy interesów. Za to samo przestępstwo Rockefeller został skazany 18 lat wcześniej, kiedy jego fundusz powierniczy “Trust” podzielił USA na “strefy interesów”.

I.G. Fraben i podbój świata

W latach 1932-1933 żądny władzy kartel IG Farben postanawia nie być dłużej związany ograniczeniami z 1929 roku. Popierają Adolfa Hitlera, który obiecuje IG Farben, że militarnie podbije dla nich świat. Posiadając miliony dolarów darowizn na kampanię wyborczą, Hitler przejął władzę w Niemczech. Przekształcił niemiecką demokrację w dyktaturę i dotrzymał obietnicy rozpoczęcia wojny. Wojny, która wkrótce stała się znana jako II wojna światowa. Pierwszą czynnością wojsk Wermachtu w nowo podbijanych krajach było ograbianie przemysłu chemicznego i farmaceutycznego. Następnie przekazano go – zupełnie za darmo – I.G. Farben.

Auschwitz i inne obozy koncentracyjne

Aby umocnić swoją pozycję światowego lidera I.G. Farben testuje opatentowane substancje farmaceutyczne na więźniach obozów koncentracyjnych w Auschwitz, Dachau i wielu innych. Opłaty za prowadzenie tych badań były przelewane bezpośrednio z kont firm Bayer, Hoechst i BASF na konta SS.

Historia kartelu farmaceutycznego a przegrana wojna

Plan I.G. Farben, polegający na przejęciu kontroli nad światowym rynkiem ropy naftowej i leków, nie powiódł się. Alianci wygrali II wojnę światową. Akcje korporacyjne przegranych – IG Farben, trafiły do ​​funduszu Rockefellera (USA) i Rothschilda / J.P. Morgana (Wielka Brytania).

Norymberga

Przed norymberskim trybunałem ds. Zbrodni wojennych 24 kierowników firm Bayer, BASF, Hoechst i innych członków kierownictwa kartelu I.G. Farben zostało osądzonych za zbrodnie przeciwko ludzkości. Zbrodnie te obejmowały: prowadzenie wojen napastniczych, pracę niewolniczą i niezliczone morderstwa. Główny prokurator USA Telford Taylor podsumował zbrodnie popełnione przez tych korporacyjnych zbrodniarzy następującymi słowami: “Bez I.G. Farben II wojna światowa nie byłaby możliwa“.

Niskie kary

Jednakże, prawdziwi winowajcy śmierci 60 milionów ludzi w czasie II wojny światowej – kierownictwo IG Farben – otrzymali łagodne wyroki. Nawet osoby bezpośrednio odpowiedzialne za zbrodnie w IG Auschwitz otrzymali maksymalnie dwanaście lat więzienia. Zaskoczony?

Nelson Rockefeller

W 1944 roku Nelson Rockefeller wszedł do rządu USA. Zaczynał jako podsekretarz stanu, a kilka lat później został specjalnym doradcą prezydenta Trumana do spraw specjalnych. Od teraz to Rockefellerowie decydowali o powojennym kształcie świata i podziale jego bogactwa.

W ten sposób można łatwo wyjaśnić wyroki norymberskie przeciwko kierownictwu I.G. Farben. W zamian za przejęcie udziałów I.G. Farben, a tym samym globalnej kontroli nad biznesem naftowo-farmaceutycznym, Nelson Rockefeller zadbał o to, by prawdziwi winowajcy II wojny światowej nie zostali odpowiednio ukarani. W rzeczywistości, byli mu oni bowiem jeszcze potrzebni.

Niemcy – forteca farmaceutycznego biznesu inwestycyjnego

W 1949 roku powstaje Republika Federalna Niemiec. Pierwszy kraj zaplanowany i zaprojektowany jako forteca farmaceutycznego biznesu inwestycyjnego – transatlantycka placówka Rockefellerów.

W ciągu zaledwie kilku lat menedżerowie I.G. Farben skazani w Norymberdze zostali zwolnieni z więzienia i powrócili na swoje poprzednie stanowiska. Na przykład Fritz Ter Meer, skazany na 12 lat więzienia za swoje zbrodnie w Auschwitz, w roku 1963 powrócił na stanowisko prezesa zarządu największej niemieckiej korporacji farmaceutycznej – firmy Bayer!

Lata 1945 – 1949

Rola braci Rockefellerów nie ograniczała się do przejęcia światowych monopoli w branży naftowej i farmaceutycznej. Musieli oni także stworzyć ramy polityczne, które umożliwiłyby tym firmom rozwój. Dlatego pod ich wpływem w 1945 roku w San Francisco powstała Organizacja Narodów Zjednoczonych. Trzy wiodące kraje eksportujące leki przejęły tym samym kontrolę polityczną nad całym światem.

WHO i WTO

Założone jako organizacje mające rzekomo służyć dobru ludzi na świecie, organizacje pomocnicze ONZ, takie jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Światowa Organizacja Handlu (WTO), szybko okazały się niczym więcej, jak tylko politycznymi ramionami globalnych interesów naftowo-farmaceutycznych.

Próba zdelegalizowania terapii witaminowych

W imieniu Rockefellera, rząd „farmaceutycznej” republiki Niemiec zainicjował jeden z najbardziej haniebnych wysiłków, jakie kiedykolwiek podjęto w ramach ONZ. Pod pretekstem ochrony konsumentów rozpoczął trwającą cztery dekady krucjatę mającą na celu zdelegalizowanie terapii witaminowych. Oprócz witamin również innych naturalnych, nieopatentowanych metod leczenia we wszystkich krajach członkowskich ONZ. Celem było po prostu zakazanie wszelkiej konkurencji dla wartego wiele miliardów dolarów biznesu z opatentowanymi lekami. Plan był prosty: Skopiować dla całego świata to, co już osiągnięto w Ameryce w latach 20-tych ubiegłego wieku. A mianowicie monopol na opiekę zdrowotną dla przemysłu farmaceutycznego z opatentowanymi lekami.

Monopolizacja zdrowia

Rynek inwestycji przemysłu farmaceutycznego zależy od istnienia chorób. Dlatego też opracowywane przez przemysł farmaceutyczny leki nie mają na celu zapobiegania, leczenia ani eliminowania chorób. Celem globalnej strategii Big Pharmy jest zmonopolizowanie zdrowia miliardów ludzi przy pomocy leków, które likwidują objawy, ale nie zajmują się pierwotną przyczyną choroby. Pozbawienie miliardów ludzi dostępu do ratujących życie informacji o korzyściach zdrowotnych płynących z naturalnych metod leczenia, przy jednoczesnym ustanowieniu monopolu na opatentowane, w dużej mierze nieskuteczne i często toksyczne leki, spowodowało choroby i śmierć w ludobójczych proporcjach.

Epidemia niepotrzebnego kalectwa i śmierci spowodowana chorobami przez biznes farmaceutyczny nie ma sobie równych w historii!

Pionierzy zdrowia naturalnego

Dr Rath i inni wybitni naukowcy zasługują na uznanie za to, że otworzyli drzwi do wiedzy o korzyściach zdrowotnych witamin i innych skutecznych naturalnych metodach leczenia. Gdyby nie oni, już dziś żylibyśmy w więzieniu zdrowia, strzeżonym przez stróżów biznesu farmaceutycznego.

Odkrycia i publikacje naukowe dr Ratha

Lata 1990-1992 przejdą do historii jako początek końca farmaceutycznego biznesu związanego z chorobami. W serii publikacji naukowych dr Rath wskazał na niedobór mikroskładników odżywczych jako główną przyczynę chorób.  Do chorób tych należą zawały serca, wysokie ciśnienie krwi, problemy z krążeniem u cukrzyków, nowotwory, a nawet choroby związane z niedoborem odporności, w tym AIDS. Więcej informacji na temat odkryć dr Ratha oraz badań prowadzonych przez założony przez niego Instytutu znajdziesz tutaj.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz