Instytut dr Ratha należy do światowej czołówki ośrodków badawczych zajmującym się zdrowiem naturalnym. Zespół badawczy Instytutu opublikował do tej pory ponad 100 prac naukowych w wielu międzynarodowych czasopismach naukowych. Przełomowe odkrycia dr Ratha i badania jego Instytutu stanowią podstawę do zbudowania nowego systemu opieki zdrowotnej. Systemu, który skupi się na zapobieganiu chorobom. Systemu, który pozwoli ludziom na całym świecie uwolnić się od dotychczasowego uzależnienia od Big Pharmy.
Kalendarium
- 1990 r. – dr Rath, razem z noblistą Paulingiem opublikował rewolucyjną koncepcję, zgodnie z którą przewlekły niedobór witaminy C uszkadza ściany naczyń krwionośnych.
- 1999 r. – dr Rath zakłada Instytut, który firmuje własnym nazwiskiem. Pierwszym celem Instytutu jest naukowe potwierdzenie znaczenia mikroskładników w kontroli komórek nowotworowych.
- 1999 r. – Dr Aleksandra Niedzwiecki, światowej sławy biochemik i biolog molekularny, przejmuje kierownictwo Instytutu.
- 2002 r. – „USA Today” publikuje zapowiedź przełomu w badaniach nad mikroskładnikami odżywczymi. Informacja ta dociera do milionów ludzi.
- 2006 r. – New York Times opublikował List Otwarty w sprawie zachęcających wyników naszych badań nad HIV/AIDS w Republice Południowej Afryki.
- 2012 r. – publikacja książki Zwycięstwo nad rakiem
- 2020-2021 r. – badania nad SARS-Cov-2
Wyniki prowadzonych od ponad dwudziestu lat badań Instytutu dr Ratha pokonały wszelkie opory, przede wszystkim lobby farmaceutycznego. Na podstawie odkryć dr Ratha, opracowano suplementy diety, które z powodzeniem zastosowano na ponad 50 typach ludzkich komórek raka.
Instytut dr Ratha a Medycyna Komórkowa
Instytut dr Ratha jest pionierem i liderem w badaniach nad mikroskładnikami odżywczymi. W szczególności zaś ich funkcji regulujących w metabolizmie komórkowym, stąd też nazwa „Medycyna Komórkowa”. Duża liczba publikacji naukowych dokumentuje zakres i znaczenie naszych badań. Wszystkie publikacje można znaleźć na stronie internetowej Instytutu i na stronie PubMed, największej na świecie internetowej bibliotece medycznej.
Coraz częściej Badania Instytutu potwierdzają wiodący prym Medycyny Komórkowej, w porównaniu z konwencjonalnymi metodami:
- W zakresie chorób sercowo-naczyniowych zostało udowodnione, że główną przyczyną zwapnienia tętnic (miażdżycy) jest osłabienie ścian tętnic z powodu przewlekłego niedoboru mikroskładników odżywczych. Tak więc, hipoteza wysokiego poziomu cholesterolu została obalona.
- W badaniach nad rakiem udowodniono, na ponad 50 typach ludzkich komórek nowotworowych, że właściwie opracowana formuła mikroskładników odżywczych jest w stanie zahamować rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.
- W badaniach nad chorobami zakaźnymi wykazano, że określone formuły mikroskładników odżywczych lepiej zwalczają bakterie borrelii (borelioza), niż stosowane powszechnie do tej pory antybiotyki.
- SARS-Cov-2
Synergia
Przy wszystkich tych pracach badawczych, szczególną rolę odgrywa odpowiedni wybór i testowanie mikroskładników, a w szczególności zasada synergii. Przez synergię rozumiemy tutaj odpowiednie połączenie pojedynczych mikroskładników, które w ten sposób wzajemnie wzmacniają swoje działanie. Wyniki licznych badań i testów naukowych podkreślają, że to najlepszy sposób. Odkrycia i badania naukowe Medycyny Komórkowej stanowią podstawę do opracowania wysokiej jakości i skutecznych suplementów diety. Produktów, za które Twoje zdrowie Ci podziękuję. Nie zwlekaj więc i poszukaj ich!