MIKROELEMENTY I CIŚNIENIE TĘTNICZE KRWI

Opatentowana technologia wspomagająca optymalizację ciśnienia krwi.

Pierwsza na świecie opatentowana technologia pomagająca unormować w naturalny sposób nadciśnienie

Fakty na temat nadciśnienia

Około 100 milionów Europejczyków cierpi na schorzenia związane z wysokim ciśnieniem krwi, znanym również jako nadciśnienie. Epidemiczne rozprzestrzenianie się tej choroby zawdzięczamy w dużej mierze temu, że do tej pory przyczyny wysokiego ciśnienia krwi nie zostały w pełni poznane.

 

Medycyna konwencjonalna przyznaje, że u większości pacjentów przyczyna nadciśnienia jest nieznana. Stosuje się nawet specjalną „diagnozę” aby ukryć ten fakt. Dla milionów pacjentów termin „pierwotne nadciśnienie” sugeruje precyzyjną diagnozę – w rzeczywistości jest to kod w ramach zawodu lekarza oznaczający „nie wiemy”.

Tak więc konwencjonalna medycyna zorientowana na leki ogranicza się w zasadzie do leczenia objawów tej choroby. Tak zwane inhibitory ACE (enzymu konwertującego angiotensynę), beta-blokery, diuretyki i inne leki na nadciśnienie mogą sztucznie obniżyć ciśnienie krwi. Leki te zwalczają objawy, nie korygując głównej przyczyny problemu.

 

Nowoczesne rozumienie naukowe dostarcza logicznych odpowiedzi: podstawową przyczyną nadciśnienia jest niedobór witamin i innych mikroskładników w komórkach mięśni gładkich budujących ściany tętnic i regulujących napięcie ściany naczynia krwionośnego, a tym samym ciśnienie krwi.

 

  • Zwiększanie ilości czynników relaksacyjnych

Wśród innych funkcji, komórki te są odpowiedzialne za produkcję tzw. „czynników relaksacyjnych” (tlenek azotu), które zmniejszają napięcie ścian naczyń i utrzymują ciśnienie krwi w normalnym zakresie. Zatem zwiększenie produkcji tych czynników jest ważnym celem w zapobieganiu nadciśnieniu.

 

  • Zmniejszenie czynników zwężających

Innym kluczowym regulatorem napięcia ściany tętnic jest angiotensyna. Aktywny hormon angiotensyna II przyczynia się do regulacji płynów naszego organizmu. Jego nadprodukcja prowadzi do zwężenia ścian tętnic i do podwyższonego ciśnienia krwi. Obniżenie aktywności ACE jest zatem pożądane w celu normalizacji wysokiego ciśnienia krwi.

Badawczy Instytut dr Ratha zbadał kompozycję witamin i innych mikroelementów pod kątem ich skuteczności w oddziaływaniu na oba te mechanizmy. Na podstawie wyników badań uzyskanych z tą kompozycją mikroelementów Urząd Patentowy dopuścił następujące stwierdzenia w związku ze stanami wysokiego ciśnienia krwi.

Witamina C

Witamina B1

Witamina B2

Witamina B3

Witamina B6

Witamina B12

Witamina D3

Foliany

Ekstrakt z zielonej herbaty

Ekstrakt z winogron

Ekstrakt z goździków

Ekstrakt z nasion selera

L-arginina

Wapń

Magnez

Specyficzne formuły mikroelementów mogą pomóc poprawić kluczowe mechanizmy wysokiego ciśnienia krwi

Kombinacja mikroelementów jest w stanie zwiększyć produkcję czynników relaksacyjnych (NO) w komórkach mięśni gładkich ludzkich tętnic w sposób zależny od dawki. Przy wyższych stężeniach produkcja NO jest ponad dwukrotnie większa w porównaniu do kontroli.

Ta kompozycja ma zdolność do obniżania aktywności ACE, działając jako naturalny inhibitor ACE i przyczyniając się do obniżenia podwyższonego ciśnienia krwi.

Badania wspierane przez laureata Nagrody Nobla torują drogę do prewencyjnej opieki zdrowotnej

Badawczy Instytut dr Ratha jest światowym liderem w dziedzinie zdrowia naturalnego opartego na nauce. Już trzy dekady temu dr Matthias Rath – wraz z dwukrotnym laureatem Nagrody Nobla dr Linusem Paulingiem (1901-1994) – publikował przełomowe odkrycia dotyczące znaczenia witamin w walce z chorobami układu krążenia.

W ciągu kolejnych dziesięcioleci zespół badawczy Instytutu pod kierownictwem dr Aleksandry Niedźwiecki rozszerzył te ratujące życie badania o naturalną profilaktykę nowotworów, cukrzycy, infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz wielu innych chorób.

Zatwierdzenie tych prewencyjnych badań przez urzędy patentowe na całym świecie, stanowi naukową podstawę dla skutecznych strategii profilaktyki zdrowotnej na całym świecie. Pacjenci, terapeuci, rządy, a przede wszystkim miliony ludzi mają teraz do dyspozycji skuteczne, bezpieczne, naturalne podejścia do zdrowia, które pomagają zapobiegać powszechnym chorobom.

Oparte na nauce zdrowie naturalne jestpodstawą nowoczesnej, profilaktycznej opieki zdrowotnej. Czas na jej budowanie nadszedł teraz!

Dr med. Matthias Rath

Co oznacza ten patent

Ta konkretna technologia zdrowotna jest:

  • Uznana przez agencję rządową
  • Nowatorska i nie istniała wcześniej
  • Unikalna i niedostępna nigdzie indziej
  • Chroniona i nie może być imitowana

Czym się różni od patentu na lek farmaceutyczny?

Farmaceutyczny biznes inwestycyjny Wspólnota zdrowia
naturalnego
Rynki docelowe Zarządzanie chorobami Zapobieganie chorobom
Cel patentów Narzędzia prawne zapewniające zwrot z inwestycji (ROI) Uznanie naukowe
Konsekwencje dla zdrowia Utrwalanie się chorób jako rynków globalnych Zapobieganie chorobom i ich potencjalna eliminacja
Konsekwencje dla gospodarek narodowych Eksplodujące koszty opieki zdrowotnej Mniej chorób = niższe koszty opieki zdrowotnej