Witaj na naszym profilu! Dziś, w trzeciej części naszej publikacji chcielibyśmy podzielić się z Tobą informacjami na temat kompleksowego zapobiegania chorobie serca, co jest niezwykle istotne dla zdrowia naszego układu krążenia.
Rola witaminy C i elastyczności naczyń krwionośnych w zapobieganiu chorobie wieńcowej serca
Zwierzęta posiadające wewnętrzną zdolność produkcji witaminy C i mające spójne i elastyczne naczynia krwionośne nie są zagrożone cholesterolowymi problemami. Dlatego mechaniczne obniżanie poziomu cholesterolu we krwi u ludzi bez jednoczesnego poprawiania elastyczności naczyń nie jest skuteczne w zapobieganiu chorobie wieńcowej serca.
Rola witamin i składników odżywczych w zdrowej diecie dla serca i naczyń krwionośnych
Zdrowa dieta bogata w warzywa, owoce i niezbędne witaminy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania serca i naczyń krwionośnych jest naturalnym sposobem na zdrowy układ krążenia. Kluczową rolę odgrywa tutaj witamina C, której zapotrzebowanie jest znacznie wyższe niż oficjalne zalecenie wynoszące 60 mg dziennie. Badania przeprowadzone prawie dwadzieścia lat temu przez Narodowy Instytut Zdrowia w USA wykazały, że osoby młode, które mają idealną dietę i nie są narażone na stres, potrzebują około 220 mg witaminy C dziennie. Osoby palące tytoń, wystawione na stres, przebywające w zanieczyszczonym środowisku, starsze, chore i przyjmujące leki mają jeszcze większe zapotrzebowanie na witaminę C. Witaminę C można znaleźć w owocach cytrusowych, pietruszce, papryce, brokułach oraz kiszonej kapuście. Aby mieć pewność, że organizm otrzymuje odpowiednią ilość witaminy C, zalecana jest dodatkowa suplementacja witaminą C w kompleksie z bioflawonoidami. Ważne jest również dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy B6 i miedzi, które są niezbędne do produkcji kolagenu i prawidłowego funkcjonowania komórek. Źródłami witamin z grupy B są ziarna zbóż, ziemniaki, fasola, wątroba, ciemnozielone warzywa liściaste i drożdże. Nasza dieta powinna również dostarczać odpowiednią ilość aminokwasów, takich jak lizyna i prolin, które są ważne dla budowy włókien kolagenowych. Najbogatszym źródłem tych aminokwasów jest mięso, zwłaszcza jego włókniste części i kości. Osoby będące wegetarianami mogą uzyskiwać te aminokwasy z białka sojowego.
Czy można naturalnie wyeliminować pokłady miażdżycowe?
Pierwsze badanie kliniczne, w którym zastosowano specjalny program witamin, minerałów, aminokwasów i innych mikroelementów, przeprowadzono na 55 pacjentach z diagnozą miażdżycy naczyń. Dzięki zastosowaniu metody Ultraszybkiej Tomografii Komputerowej (UTC) możliwe było dokładne pomiaru stopnia zwapnienia pokładów miażdżycowych na początku oraz po 12 miesiącach stosowania programu witamin. Wyniki były bardzo obiecujące. Już po 6 miesiącach wzrost pokładów wapniowych w tętnicach serca tej grupy pacjentów został zatrzymany. Co więcej, po raz pierwszy w historii medycyny przedstawiono dowód na możliwość eliminacji pokładów miażdżycowych przy użyciu naturalnych substancji.
Możliwość całkowitego zaniku pokładów miażdżycowych dzięki suplementacji
Po około roku stosowania suplementów, analiza serca wykazała, że pokłady wapniowe całkowicie zaniknęły. Ten wynik spotkał się z konsternacją i został powtórzony następnego dnia. Rezultat był identyczny – brak zwapnionych pokładów miażdżycowych. Współczesna medycyna nie dopuszczała myśli, że pokłady miażdżycowe mogą być wyeliminowane we wczesnym stadium. Jednakże, gdy patologia jest zbyt zaawansowana, naturalna poprawa struktury naczyń krwionośnych może prowadzić do zahamowania postępu miażdżycy, ale nie do jej całkowitego cofnięcia.
Naturalne wspomaganie funkcji naczyń krwionośnych: Obniżanie cholesterolu i poprawa profilu lipidowego
A co z cholesterolem? Poprzez naturalne wspomaganie funkcji naczyń krwionośnych można również skorygować produkcję cholesterolu jako substancji naprawczej dla naczyń. Badanie pilotażowe potwierdziło, że naturalną drogą można obniżyć nie tylko LDL (zły cholesterol), ale również lipoproteinę Lp-a (jeszcze bardziej niebezpieczną niż LDL), jak również poziom trójglicerydów. Jednoczesny wzrost poziomu HDL (dobry cholesterol) przyspiesza proces usuwania cholesterolu z jego depozytów w tkankach.