Medycyna KomórkowaSystem Opieki Zdrowotnej, Szczęśliwa, zdrowa rodzina

System Opieki Zdrowotnej, w którym obecnie funkcjonujemy nie działa tak jak powinien. Można powiedzieć otwarcie, że działa mizernie. Życiową misją dr Ratha jest zmiana obecnego systemu opieki zdrowotnej na prewencję zapobiegania chorób, a co z tym bezpośrednio związane, stworzenie możliwości ich całkowitej eliminacji. Poniżej znajdziecie 10 punktów profilaktycznego systemu Opieki Zdrowotnej opartego na naukowych podstawach Medycyny Komórkowej. Całość powstała w oparciu o badania Instytutu dr Ratha, z którym nasza Fundacja ściśle współpracuje.

1. Zdrowie zamiast choroby

Obecny system opieki zdrowotnej cierpi na „śmiertelną wadę wrodzoną”. Służy bowiem interesom przemysłu farmaceutycznego, branży inwestycyjnej, która osiąga miliardowe zyski dzięki utrwalaniu chorób. Zapobieganie chorobom i ich zwalczanie jest szkodliwe dla interesów przemysłu farmaceutycznego, czemu sprzeciwia się jego silne lobby. Celem nowego systemu Opieki Zdrowotnej nie jest już zarządzanie chorobami, ale przywrócenie i utrzymanie zdrowia. Cele nowego systemu Opieki Zdrowotnej i interesy biznesowe przemysłu farmaceutycznego są nie do pogodzenia. Tylko jedna strona może wygrać w tej konfrontacji.

2. Zapobieganie i leczenie przyczynowe zamiast maskowania objawów

80% preparatów farmaceutycznych przyjmowanych obecnie przez pacjentów nie ma żadnego dowodu na wyleczenie, a co najwyżej łagodzi objawy. Nowy system Opieki Zdrowotnej opiera się natomiast na środkach i metodach, które skutecznie zapobiegają chorobom. Leczą je przyczynowo i w końcu likwidują.

3. Zdrowie na poziomie komórkowym – warunek zdrowia ciała i narządów

O zdrowiu i chorobie naszego organizmu decydujemy na poziomie milionów komórek. Główną przyczyną dysfunkcji komórek jest niedostateczna podaż witamin i innych mikroelementów, które są niezbędne dla wielu funkcji komórkowych. Optymalne zaopatrzenie komórek w komórkowe substancje odżywcze poprzez nasze pożywienie lub poprzez suplementy diety jest decydującym warunkiem zdrowia.

4. I zasada zdrowia komórkowego: Optymalna dostępność substancji energetycznych dla komórek

Niektóre witaminy i inne mikroelementy są niezbędne dla optymalnego metabolizmu energetycznego komórek. Optymalne zaopatrzenie w te komórkowe składniki odżywcze jest warunkiem koniecznym do zapobiegania m.in.:

  • arytmii serca (brak bioenergii w komórkach mięśnia sercowego, które generują i przekazują impulsy elektryczne bicia serca),
  • niewydolności serca (brak bioenergii w komórkach mięśnia sercowego, które są odpowiedzialne za funkcję pompowania serca).

5. II zasada zdrowia komórkowego: Optymalne funkcjonowanie miękkiej tkanki łącznej

Połowa wszystkich białek w naszym organizmie składa się z kolagenu, elastyny i innych cząsteczek, które budują tkankę łączną naszego ciała. Produkcja tych cząsteczek tkanki łącznej jest kontrolowana przez witaminę C. Najważniejszymi składnikami budulcowymi tych cząsteczek tkanki łącznej są aminokwasy lizyna i prolina. Nasz organizm nie potrafi sam wytworzyć ani witaminy C, ani lizyny. Jednak nasze zdrowie – od narodzin do śmierci – w znacznym stopniu zależy od optymalnej dostępności tych ważnych dla komórek substancji. Konsekwentne profilaktyczne i terapeutyczne zastosowanie tej wiedzy zredukuje powszechne dziś choroby do ułamka procenta.

Należą do nich:

  • choroby sercowo-naczyniowe (zawał serca, udar mózgu, zaburzenia krążenia),
  • różne formy raka,
  • choroby zwyrodnieniowe i wiele innych.

6. III zasada zdrowia komórkowego: Optymalna stabilność twardej tkanki łącznej

Stabilność naszych kości i zębów osiągana jest dzięki optymalnej produkcji cząsteczek kolagenu. Głównie dzięki witaminie C, lizynie i prolinie. Ponadto również dzięki optymalnemu magazynowaniu ważnych minerałów. Są nimi: wapń, magnez i pierwiastki śladowe w gęstej sieci tkanki łącznej. Konsekwentne stosowanie tej wiedzy pozwoli w przyszłości w znacznym stopniu zapobiec powszechnym dziś chorobom:

  • osteoporozie (osłabienie kości),
  • próchnicy,
  • paradontozie (zapalenie dziąseł).

7. Niezależna informacja i edukacja zdrowotna jako klucz do nowego systemu Opieki Zdrowotnej

Zadziwiające, że na początku trzeciego tysiąclecia mało kto wie, że organizm ludzki nie potrafi sam wytwarzać ani witaminy C, ani lizyny, dwóch kluczowych cząsteczek decydujących o zdrowiu i chorobie. Ten niemożliwy do obrony stan rzeczy nie jest przypadkiem, lecz celowym rezultatem strategii ukrywania informacji przez przemysł farmaceutyczny. Niewiedza milionów ludzi jest warunkiem wstępnym rozprzestrzeniania się powszechnych chorób i „miliardowego biznesu” z chorobami przez przemysł farmaceutyczny. Dlatego upowszechnienie tej podstawowej wiedzy zdrowotnej i stworzenie kursów zdrowotnych, szkoleń i dokształcania od przedszkoli po uniwersytety jest warunkiem koniecznym nowego systemu Opieki Zdrowotnej.

8. Niezależne badania w obszarze Medycyny Komórkowej i naturalnych metod leczenia jako podstawa nowego systemu opieki zdrowotnej

Badania medyczne nie służą dziś przede wszystkim zdrowiu milionów pacjentów, ale przede wszystkim zyskom garstki udziałowców farmaceutycznych. Duża część pieniędzy zaoszczędzonych na konsekwentnym wdrażaniu Medycyny Komórkowej do polityki zdrowotnej jest reinwestowana w dalsze badania nad naturalnymi metodami leczenia. Jest oczywiste, że o wiele więcej chorób jest spowodowanych brakiem komórkowych substancji odżywczych w naszym pożywieniu. Kompleksowy program badań nad skutecznością naturalnych środków leczniczych jest kamieniem węgielnym nowego systemu Opieki Zdrowotnej i prowadzi do eliminacji coraz większej liczby chorób.

9. Zakaz farmaceutycznego „biznesu z chorobami” – zamiast zakazu skutecznych i wolnych od skutków ubocznych naturalnych środków leczniczych

Aby obronić swój wart miliardy dolarów rynek w dużej mierze bezużytecznych preparatów, przemysł farmaceutyczny walczy ze swoją najsilniejszą konkurencją wszelkimi dostępnymi środkami: skutecznymi, pozbawionymi skutków ubocznych i niedrogimi naturalnymi środkami leczniczymi. Obejmuje to zatajanie istotnych informacji zdrowotnych na temat leczenia naturopatycznego, kampanie dezinformacyjne na temat rzekomych skutków ubocznych i wreszcie zakaz rozpowszechniania informacji naturopatycznych na mocy prawa. W tym celu lobby farmaceutyczne nadużywa nawet Organizacji Narodów Zjednoczonych („Codex Alimentarius”), Parlamentu Europejskiego („Dyrektywy UE”) oraz wielu innych organów krajowych i międzynarodowych. Politycy, którzy nadal uczestniczą w ograniczaniu ujawniania tych istotnych informacji zdrowotnych – pod jakimkolwiek pretekstem – zagrażają zdrowiu i życiu ludzi, którzy ich wybrali, i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

10. Można uratować miliony istnień ludzkich i zaoszczędzić biliony euro na kosztach leczenia

Do dziś miliony ludzi umierają co roku z powodu chorób, którym można zapobiegać i leczyć w naturalny sposób. Ta tragedia musi się natychmiast zakończyć. Wszechstronne zastosowanie naukowych zasad Medycyny Komórkowej jako podstawy nowego systemu Opieki Zdrowotnej uratuje na dłuższą metę setki milionów istnień ludzkich. Zakończenie farmaceutycznego biznesu na chorobach odciąży budżet prywatny i publiczny, zmniejszy pozapłacowe koszty pracy i uwolni biliony Euro środków finansowych we wszystkich obszarach życia społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz